Jak pozbyć się rogowacenia mieszkowego i zapalenia mieszków włosowych?

Czy wiesz co to jest rogowacenie mieszkowe? Czy kiedykolwiek słyszałaś o rogowaceniu mieszkowym? Jeśli nie, to powiem Ci, że jest to mały guzek na skórze, który wygląda jak mały pryszcz. Te guzki mogą pojawić się w każdym miejscu Twojego ciała, ale najczęściej pojawiają się na twarzy.

Najczęściej pojawia się, gdy masz tłustą skórę, ale może się również pojawić, gdy masz suchą skórę. Istnieją 2 rodzaje rogowacenia mieszkowego, które są znane jako rogowacenie mieszkowe i zapalenie mieszków włosowych. Zapalenie mieszków włosowych to zapalenie mieszków włosowych, natomiast rogowacenie mieszkowe to mały guzek na skórze.

Oba są spowodowane zatkaniem porów i nagromadzeniem nadmiaru sebum. Czasami mieszek włosowy ulega zapaleniu, co może również powodować zaczerwienienie i obrzęk tego obszaru. Jest to bardzo powszechny problem, na który cierpi wielu z nas, ale nie wie, co go powoduje.

Główna różnica między rogowaceniem mieszkowym a zapaleniem mieszków włosowych polega na tym, że rogowacenie mieszkowe jest wynikiem zablokowania porów, a zapalenie mieszków włosowych jest stanem zapalnym.

Co powoduje, że tak się dzieje?

Istnieje wiele czynników, które powodują ten problem, niektóre z nich zostały wymienione poniżej:

Nadmierne wydzielanie sebum

Skóra tłusta

Ciąża

Zmiany hormonalne

Swędzenie

Zła dieta

Brak snu

Nadużywanie kosmetyków

Palenie papierosów

Ekspozycja na słońce

Wnioski:

Jeśli cierpisz na ten problem to nie musisz się martwić, możesz łatwo pozbyć się tego problemu. Wszystko czego potrzebujesz to dobra dieta i dobry styl życia.

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia tego problemu, ale w tym celu musisz skonsultować się z dermatologiem. Jeśli masz zamiar użyć jakiegokolwiek produktu to proszę nie używaj go przez więcej niż 2 tygodnie.