3 najskuteczniejsze porady dotyczące diety w przepuklinie pachwinowej

Przepuklina pachwinowa jest stanem, kiedy jest część żołądka wystaje do jamy klatki piersiowej. Przepukliny pachwinowe są powszechne u dorosłych i zazwyczaj objawy nie są widoczne. Jednak może to być sytuacja zagrażająca życiu, jeśli powoduje komplikacje.

Istnieją dwa rodzaje przepuklin rozworu przełykowego, przepuklina przeponowa i przepuklina okołoprzełykowa. Najczęstszym typem przepukliny hiatalnej jest przepuklina para-przełykowa.

Przepuklina okołoprzełykowa jest najczęstszym typem przepukliny hiatalnej i rozwija się, ponieważ mięsień oddzielający przełyk od żołądka jest osłabiony. W niektórych przypadkach, przepukliny hiatal może powodować chorobę refluksową i osoba czuje zgagę. Może również powodować objawy takie jak nudności, wymioty, ból, wzdęcia, kwaśny refluks itp.

Oto 3 najskuteczniejsze sposoby zapobiegania przepuklinie rozworu przełykowego.

Zmniejsz stres

Stres jest główną przyczyną przepukliny rozworu przełykowego. Tak więc, jeśli chcesz zapobiec przepuklinie rozworu przełykowego, to musisz zmniejszyć poziom stresu. Spróbuj utrzymać dobrą rutynę snu, weź kąpiel, słuchaj kojącej muzyki, czytaj książki lub uprawiaj jogę.

Unikaj pikantnych potraw

Pikantne potrawy zawierają pewne substancje, które sprawiają, że układ pokarmowy jest słaby. Jeśli więc chcesz zapobiec przepuklinie rozworu przełykowego, to unikaj pikantnych potraw. Należą do nich chili, chili, czosnek, cebula, curry, imbir itp.

Ćwicz regularnie

Aktywność fizyczna to najlepszy sposób na utrzymanie stresu na dystans. Ćwiczenia sprawią, że Twoje ciało będzie silne i zdrowe. Uzyskasz najlepszą formę swojego życia, jeśli będziesz ćwiczyć regularnie.

Wnioski:

Są to najbardziej skuteczne sposoby zapobiegania przepuklinie rozworu przełykowego. Wszystkiego najlepszego!