23 tydzień ciąży: Co się dzieje?

Jesteś w ciąży? Gratulacje!!! Jeśli nadal jesteś zdezorientowana tym, co dzieje się z Twoim ciałem, to zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma ciekawymi faktami na temat 23 tygodnia ciąży.

Jest to najbardziej ekscytujący okres w Twoim życiu i powinnaś być świadoma wszystkiego, co dzieje się z Twoim ciałem w tym tygodniu.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, są zmiany w kolorze włosów. Kiedy jesteś w ciąży, Twoje włosy zaczną zmieniać swój kolor. Stanie się ciemniejszy, a to z powodu hormonów, które są produkowane przez organizm podczas ciąży. Normalne jest, że będziesz czuła się nieco zmęczona i będziesz odczuwała utratę energii i snu.

Nadmierne spanie jest jednym z częstych objawów i jeśli czujesz się senna przez większość czasu to musisz trochę odpocząć.

Będziesz również czuć swoje pragnienia żywności. Niektóre kobiety pragną pikantnych potraw, a inne są uzależnione od słodkich pokarmów. Są to tylko początkowe objawy, których doświadczysz, ale w miarę upływu czasu dowiesz się o bardziej ekscytujących rzeczach, które dzieją się z Twoim ciałem.

Niektóre kobiety chorują w tym okresie i mogą cierpieć z powodu wymiotów i biegunki.

W tym tygodniu będziesz miała skurcze i nie będziesz mogła ćwiczyć. Jest to częsty objaw dla wszystkich kobiet w ciąży.

W tym tygodniu zaczniesz również odczuwać kopnięcia dziecka. Dziecko będzie Cię bardzo mocno kopać, więc upewnij się, że usiądziesz na łóżku i odpoczniesz przez chwilę, a następnie spróbujesz wstać.

Drugi trymestr jest najbardziej ekscytującą i magiczną fazą ciąży i jest to czas, kiedy dziecko zaczyna się poruszać i kopać wewnątrz łona. Będziesz mogła poczuć kopnięcia dziecka i będzie to niesamowite.

Jak wiesz, jest to najważniejszy i najbardziej ekscytujący okres ciąży, więc upewnij się, że jesteś aktywna i kontynuuj treningi.

Wnioski:

Jest to najbardziej ekscytujący tydzień ciąży i będziesz musiała poczekać i zobaczyć, co się stanie z twoim ciałem podczas tego tygodnia. Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post i będziesz miała pojęcie o tym, co dzieje się z Twoim ciałem w 23 tygodniu ciąży.