10 skutecznych sposobów na usunięcie skórek z rąk

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś problemu, że jak usunąć skórki z rąk? Zdarza się to za każdym razem, gdy używasz obcinacza do paznokci lub innych narzędzi. Skórki to warstwa skóry u podstawy palca lub stopy. Jest to bardzo cienka skóra, która chroni paznokieć przed urazem.

Ta warstwa skóry zapobiega również zakażeniom i utrzymuje paznokcie w dobrej kondycji. Kiedy przycinasz swój paznokieć, ta warstwa skóry również zostanie przecięta i zauważysz pewne zaczerwienienie i podrażnienie w tym obszarze. Tak więc, pierwszą rzeczą, która uderza w twój umysł jest jak usunąć skórki z rąk.

Oto kilka skutecznych sposobów na usunięcie skórek z rąk:

Ciepła woda

Jedną z najczęstszych metod jest moczenie dłoni w ciepłej wodzie, a po kilku minutach skórka zostanie usunięta.

Płatki owsiane

Jest to bardzo stara metoda, która jest nadal używana przez ludzi. Płatki owsiane zawierają pewne właściwości, które oczyszczą ten obszar i sprawią, że Twoje palce będą wyglądać pięknie.

Zanurz palce w oliwie z oliwek

Nie wiem, jaki jest powód, ale oliwa jest zawsze dobra dla twoich paznokci i skórek. Musisz trzymać ją w dłoni przez chwilę, wtedy zobaczysz, że twoje skórki zostaną usunięte w ciągu kilku sekund.

Soda oczyszczona

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego to możesz użyć sody oczyszczonej do usuwania skórek z palców. Musisz wymieszać równe części sody oczyszczonej i wody i moczyć palce w tym roztworze.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest również świetnym rozwiązaniem do usuwania skórek z rąk. Wszystko, co musisz zrobić, to zagotować wodę w szklance, a następnie dodać do niej ocet jabłkowy.

Wnioski:

Jeśli chcesz pozbyć się skórek z paznokci, to możesz spróbować każdej z tych wskazówek. Myślę, że pokochasz je, ponieważ są naprawdę skuteczne.